architektonicky ateliér

Penzión Liptovský Ján

autori projektu: Ing.arch. A.Klimková; Ing.arch. P.Kručay; Ing.arch. M.Lepej
miesto stavby: Liptovský Ján
špecifikácia: celková úžitková plocha 1 145 m2

Predmetom projektu je vybudovanie rekreačného areálu v obci Liptovský Ján, ktorá je známym strediskom cestovného ruchu v oblasti medzi Vysokými a Nízkymi Tatrami, pozdĺž autostrády Bešeňová – Liptovský Mikuláš – Liptovský Hrádok – Važec. Architektonický výraz objektov rešpektuje okolitú nízkopodlažnú zástavbu. Projekt zahŕňa návrh novostavby dvoch ubytovacích zariadení – apartmánových domov, vonkajšieho záhradného bazénu a multifunkčného ihriska. Areál bude doplnený zeleňou, prvkami drobnej záhradnej architektúry a detským ihriskom.

Navrhované objekty majú moderný architektonický výraz s dôrazom na použité materiály. Rekreačný charakter budov je posilnený  veľkými terasami a je podporený tvarovaním založeným na horizontálnych líniách. Na objektoch je navrhnutý farebne upravený drevený obklad, ktorý dodáva priestorom a fasádam príjemný charakter a zjemňuje celkové pôsobenie objektov.

Objekt bazénu je tvarovo prispôsobený danému pozemku s prihliadnutím na jeho maximálne využitie. Riešený priestor je rozdelený na bazénovú časť s plaveckým a detským bazénom a oddychovú plochu s možnosťou umiestnenia plážových lehátok. Priestor bazéna nadväzuje na zelené plochy  s prvkami detského ihriska a lavičkami. Celý priestor je prepojený s navrhovými apartmánovými domami.