architektonicky ateliér

Byt Staré mesto 1

autori projektu: Ing.arch. A.Klimková;  Ing.arch. M.Bosík
miesto stavby: Bratislava - Staré mesto
špecifikácia: celková úžitková plocha 120 m2
realizácia: 2007

Predmetom riešenia bol priestranný holobyt v novostavbe o výmere 120 m2,orientovaný na západ. Po celej dĺžke s loggiou a atraktívnym výhľadom na panorámu mesta, Bratislavský hrad a Slavín.

Univerzálny priestor s použitím jednoduchých tvarov a neutrálnych farieb v duchu minimálneho designu s možnosťou budúceho dotvorenia rôznymi farebnými a tvarovými doplnkami. Srdcom celého bytu je veľkorysá a otvorená spoločenská časť v ktorej sa nachádza kuchyňa, jedáleň a obývačka. Jednotný vizuálny efekt interiéru je založený na princípe kontrastu - striedania čiernych a bielych, respektíve tmavosivých a svetlosivých plôch.

Nábytok a zariadenie do celého bytu bol navrhnutý v znamení ľahkosti a neutrálnosti. Všetok mobiliár je ladený taktiež monochromaticky s dôrazom na vizuálnu čistotu a vyrobený na mieru. Napriek svojej lineárnej strohosti niektoré jeho časti pôsobia expresívnym dojmom, napríklad barový pult zavesený v priestore kuchyne na nerezových pásoch alebo 2,5 metra dlhá sklenná stena oddeľujúca jedáleň od obývačky. Grafická potlač pozostávajúca z rôznych diagonál kopíruje vzor koberca, ktorý sa nachádza v obývacej izbe a vnáša do celého priestoru dynamický prvok.